Hlíva ústřičná

IMUNITA – DUO HLÍVA

ZESÍLENÝ ÚČINEK DVOJÍ HLÍVY
SYNERGICKÝ EFEKT

O HLÍVĚ

    Hlíva ústřičná a Hlíva královská jsou dřevokazné houby, které rostou převážně na listnatých stromech, kde se vyskytují převážně v trsech. V našich klimatických podmínkách se objevuje od října do února a při mírných teplotách ji nalézáme přes celou zimu. Patří k nejznámějším pěstovaným houbám a jejich příznivé účinky poznali staří Číňané již před staletími.

    Hlíva pomáhá v různých úpravách. Vařená, zapékaná, v prášku nebo také v tobolkách. Rovněž zpracování hlívy do tobolek se liší. Nejčastější je rozemletí usušené plodnice a její následné natobolkování. Existují však i propracovanější přístupy, jako je například práce s podhoubím neboli myceliem a miniplodničkami, tzv. primordii, kdy se mycelium a primordia zpracovávají velmi šetrnou technologií a výsledná biomasa je pak tobolkována. Například v případě IMUMYKOLU – DUO HLÍVA tak vzniká čistý přírodní produkt bez dalších přísad, barviv a konzervantů se zachováním silného účinku biologicky aktivních beta-glukanů. Šetrné zpracování umožňuje také účinně kombinovat léčivé efekty různých zdraví prospěšných hub, jako jsou v IMUMYKOLU – DUO HLÍVA Hlíva ústřičná a Hlíva královská. Kombinace více druhů léčivých hub navozuje u člověka tzv. synergický neboli zesílený účinek a rozšiřuje možnosti využití pro léčbu a prevenci více druhů nemocí.    
    
    Hlívy obsahují řadu vitamínů a stopových prvků, např. vitamíny skupiny B, vitamín C, D, K, z prvků železo, sodík, draslík, fosfor, zinek, selen i jód. Dalšími cennými látkami jsou aminokyseliny, mastné kyseliny, enzymy, nerozpustné polysacharidy a především beta-glukany.         
    
PRAVIDELNÉ A DLOUHODOBÉ UŽÍVÁNÍ BETA-GLUKANŮ:

 • zvyšuje imunitu organismu a tím také odolnost vůči nemocem (virová onemocnění – chřipka, laryngitida; chronická onemocnění a záněty)
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • pomáhá při léčbě únavového syndromu
 • účinkuje proti hemeroidům
 • potlačuje tvorbu volných radikálů
 • účinně zmírňuje dopady stárnutí (na pokožku, vlasy, kosti, svaly, vnitřní orgány)
 • přispívá k regulaci stresu
 • potlačuje projevy alergie
 • zmírňuje záněty a urychluje jejich hojení
 • urychluje hojivé procesy u kožních poranění a onemocnění kůže (akné, ekzémy, bradavice, herpes)
 • snižuje únavu po fyzické námaze nebo psychologickém stresu
 • je prevencí proti diabetu
 • snižuje ztrátu kostní hmoty
 • zvyšuje produkci bílých krvinek v kostní dřeni funguje jako prevence proti nádorovým onemocněním
 • zmírňuje důsledky chemoterapie a ozařování


VLASTNOSTI  1,3/1,6 BETA– GLUKANU

    Beta–glukany z vybraných léčivých hub patří mezi největší přírodní imunomodulátory. Výrazně zvyšují přirozenou imunitu a tím působí preventivně proti řadě nemocí.

    Beta-glukany prochází zažívacím traktem a jsou vychytávány buňkami střeva. Ty je předávají okolním buňkám - makrofágům, které glukan roznesou po celém těle. Makrofágy pohlcují a ničí cizorodý materiál, infekční organismy i rakovinné buňky. Makrofágy rovněž zachycují volné radikály a omezují škodlivý vliv ultrafialového a rentgenového záření, záření z mobilů a počítačů).
    
    Léčivé účinky beta-glukanů léčivých hub v nádorové prevenci a doplňkové léčbě jsou známy již dlouhá desetiletí.  Zesilují účinky klasické léčby - pohlcují nádorové buňky a zmenšují šanci na jejich usazení. Beta-glukany výrazně snižují negativní účinky spojené s chemoterapií či ozářením. Aktivují buňky kostní dřeně a zvyšují jejich počet. To má za následek rychlejší přísun nových imunitních buněk do krevního oběhu a posléze také do jednotlivých orgánů.    
    
    Beta-glukany účinně bojují proti stárnutí a jeho nejčastějším projevům jako je vypadávání vlasů,  tvorba vrásek, úbytek svalové a kostní hmoty, častá únava, špatná hojivost poranění, zpomalená mozková činnost aj.
    
    Beta-glukany se dobře snáší s potravinami i léčivy. Při krátkodobém i dlouhodobém užívání nejsou známy žádné kontraindikace.    

 

IMUMYKOL - DUO HLÍVA
obsahuje beta-glukany
hlívy ústřičné a hlívy královské
najdete na e-shopu: www.bezlekarny.cz