O nás

BARKONA SNAILS s.r.o. je rodinná Olomoucká farma. Pěstujeme houbové sadby pro domácí i profesionální pěstování a chováme hlemýždě Rodu Helix Aspersa Maxima pro jejich další využití v gastronomii, kosmetice a farmacii. Vybudovali jsme vlastní provozovnu s laboratoří a můžeme se tak, kromě výroby a distribuce, věnovat také dalšímu vývoji našich produktů.

V současnosti se věnujeme zejména vývoji nových produktů z léčivých hub. Naše značka IMUMYKOL je chráněná Úřadem patentového vlastnictví. Název je složeninou pojmů IMUnita, MYKologie a OLomouc.

Na vývoji IMUMYKOLu spolupracujeme s odbornými a vědeckými institucemi. V současnosti uvádíme na trh výrobek IMUMYKOL – DUO HLÍVA, který byl vyvinut ve spolupráci s českými odborníky z oblasti imunologie a nádorové prevence. Jedná se o čistě přírodní a ryze český doplněk stravy s žitnou vlákninou s obsahem vysoce účinného množství beta-glukanů hlívy ústřičné a hlívy královské.

Pravidelné dlouhodobé užívání IMUMYKOLU – DUO HLÍVA zvyšuje imunitní odezvu lidského těla a tím také odolnost vůči nemocem a je tudíž doporučováno osobám vystaveným dlouhodobému stresu, vysokému pracovnímu zatížení a psychické či fyzické námaze, tedy i sportovcům. Kromě toho byly prokázány velmi příznivé účinky na kvalitu vlasů a pleti (např. snížení výskytu akné, omezení ekzémů).

Beta – glukany z vybraných léčivých hub výrazně zvyšují přirozenou imunitu a tím působí preventivně proti řadě nemocí. Navíc kombinace více druhů hub (hlíva ústřičná, hlíva královská) má tzv. synergický (násobený) efekt, což znamená zesílení účinnosti a rozšíření spektra působení.

Denní příjem žitné vlákniny v IMUMYKOLU – DUO HLÍVA přispívá k vynikající činnosti střev, správnému trávení a dobrému vyprazdňování. Projevuje se její příznivý účinek v redukční dietě, který je dán rychlejším pocitem sytosti. Pravidelný a dlouhodobý příjem vlákniny je dobrou prevencí vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Doplněk stravy IMUMYKOL – DUO HLÍVA je možné zakoupit na našich stránkách www.bezlekarny.cz.

Dokumentujeme pro Vás také naše pokusy s pěstováním SMRŽŮ.